کشف مشاهده سرگرمی خورشید تصویری سیاره

کشف: مشاهده سرگرمی خورشید تصویری سیاره زاویه تصویر آفتاب

گت بلاگز اخبار اجتماعی بدهی ۱۳هزار میلیاردی بیمه‌ها به وزارت بهداشت ، در جریان جزییات احوال آیت‌الله شاهرودی هستیم

قائم مقام وزیر بهداشت ضمن اشاره به بدهی بیش از ۱۳هزار میلیارد تومانی بیمه‌های پایه به وزارت بهداشت، از بیمه‌های تجاری نیز سهم وزارت بهداشت از بیمه شخص ثالث جهت

بدهی ۱۳هزار میلیاردی بیمه‌ها به وزارت بهداشت ، در جریان جزییات احوال آیت‌الله شاهرودی هستیم

در جریان جزییات احوال آیت الله شاهرودی هستیم/ بدهی ۱۳هزار میلیاردی بیمه ها به وزارت بهداشت

عبارات مهم : پزشکی

قائم مقام وزیر بهداشت ضمن اشاره به بدهی بیش از ۱۳هزار میلیارد تومانی بیمه های پایه به وزارت بهداشت، از بیمه های تجاری نیز سهم وزارت بهداشت از بیمه شخص ثالث جهت درمان رایگان مصدومان ترافیکی را بپردازند.

به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی در نشست خبر ی امروز وزارت بهداشت راجع به آخرین اوضاع بدهی شرکت های بیمه گر به مراکز درمانی اظهار کرد: ما بابت ارایه خدمات در سال ۹۵ و ۹۶ بالغ بر ۲۵ هزار و ۳۵۸ میلیارد تومان اسناد ارسالی و ۴ هزار میلیارد تومان اسناد بین راهی داریم. از این ارقام بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان به بیمارستان ها پرداخت شده است و ۱۳ هزار و ۱۵۳ میلیارد تومان فقط جهت اسناد ارسالی طلب داریم.

بدهی ۱۳هزار میلیاردی بیمه‌ها به وزارت بهداشت ، در جریان جزییات احوال آیت‌الله شاهرودی هستیم

بدهی ۱۳هزار میلیارد تومانی بیمه های پایه به وزارت بهداشت

وی افزود: شرکت های بیمه گر تا کنون با استفاده از اوراق و تهاتر تلاش کردند بدهی های خود را پرداخت کنند، ولی مجموع آنها بیش از ۴ هزار میلیارد تومان اسناد بین راهی بوده است و همچنان بیش از ۱۳ هزارمیلیارد تومان طلب داریم. این عنوان تاثیر شدیدی بر فعالیت بیمارستان ها دارد.

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین تاکید کرد: در تمامی بیمارستان های کشور مشمول بر دولتی، خصوصی، عمومی و غیر دولتی هرگونه دریافت وجه خارج از صندوق و بدون ارائه فاکتور رسمی ممنوع است و تخلف محسوب می شود. در بیمارستان های دولتی هرنوع ارجاع بیمار به خارج از بیمارستان جهت دریافت خدماتی مانند رادیولوژی، آزمایش و … ممنوع هست، مگر اینکه از طریق زنجیره ارجاع بیمارستان و با قمیت دولتی انجام شود.

قائم مقام وزیر بهداشت ضمن اشاره به بدهی بیش از ۱۳هزار میلیارد تومانی بیمه‌های پایه به وزارت بهداشت، از بیمه‌های تجاری نیز سهم وزارت بهداشت از بیمه شخص ثالث جهت

وی همچنین راجع به چگونه پیگیری به مصدومان ترافیکی توضیح داد و گفت: تا ۱۳ سال پیش بیماران تصادفی باید خودشان هزینه پرداخت می کردند و گاهی ساعت ها باید روی زمین می مانند، ولی با توجه به ماده ۹۲ قانون برنامه چهارم توسعه، بند ب ماده ۳۷ قانون پنجم توسعه و همچنین ماده ۳۰ قانون الحاق مقررات باید قسمتی از هزینه ای که مردم و صاحبان خودروها بابت بیمه شخص ثالث می پردازند، در این زمینه هزینه شود و هیچ پولی بابت خدمات درمانی در مراکز دولتی از هیچ مصدوم ترافیکی دریافت نشود.

بدعهدی بیمه های تجاری و ۱۰۰۰میلیاردی که به حساب وزارت بهداشت واریز نشد

وی ادامه داد: شرکت های بیمه گر تجاری که بیمه شخص ثالث دارند باید ۱۰ درصد از دریافتی خود در این زمینه را مستقیم به حساب وزارت بهداشت واریز کنند، ولی تاکنون هزار میلیارد تومان از این پول به صندوق وزارت بهداشت واریز نشده است و مدتی پیش یکی از این بیمه ها اعلام ورشکستگی کرده و ۶۰ میلیارد تومان از این پول را نداده است و ما دلواپس هستیم این عنوان باعث شود نتوانیم وسایل و تجهیزات جهت مداوای این مجروحان تهیه کنیم.

بدهی ۱۳هزار میلیاردی بیمه‌ها به وزارت بهداشت ، در جریان جزییات احوال آیت‌الله شاهرودی هستیم

درخواست وزارت بهداشت راجع به تعرفه های پزشکی ۹۷

وی در ادامه صحبت هایش راجع به تعرفه های پزشکی سال ۹۷ نیز توضیح داد و گفت: طبق قانون، تعرفه های پزشکی باید قبل از تقدیم لایحه بودجه سال آینده به مجلس، مشخص و در صورت نیاز، تغییرات در آن اعمال شود. کارشناسی های مورد نیاز از تابستان جهت تعرفه های انجام شده است و آبان ماه پیشنهاد شورای عالی بیمه به شرکت برنامه و بودجه ارائه شد.

وی ادامه داد: در این لایحه آینده نگری مورد نیاز جهت تعرفه ها صورت نگرفته هست، به همین علت دلواپس هستیم که بعد از بسته شدن سقف بودجه، شرکت های بیمه گر با مسئله روبرو شوند. درخواست ما این است که قبل از تصویب نهایی بودجه، تغیرات مورد نیاز در تعرفه ها انجام و تعیین وظیفه شوند.

قائم مقام وزیر بهداشت ضمن اشاره به بدهی بیش از ۱۳هزار میلیارد تومانی بیمه‌های پایه به وزارت بهداشت، از بیمه‌های تجاری نیز سهم وزارت بهداشت از بیمه شخص ثالث جهت

سخنگوی وزارت بهداشت راجع به چگونگی حمایت این وزارتخانه از شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی اظهار کرد: این وزارتخانه حمایت خوبی از شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی انجام می دهد. در زیاد داروها و تجهیزات پزشکی که در تولید آن به خود کفایی رسیده ایم، محدودیت شدید واردات قطعی شده است هست. مسئله بعضی از شرکت ها تاخیر در دریافتی آنها از بیمارستان ها و داروخانه های دولتی است که امیدواریم با کارها اخیری که شرکت های بیمه گر انجام داده اند، بخشی از این مطالبات پرداخت شود. وزارت بهداشت مانند هر صنعت دیگری از شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی تقاضای زیاد کردن بهره وری و زیاد کردن صادرات را دارد.

وی همچنین افزود: در حال حاضر ظرفیت تولید در بعضی از این صنایع بیش از میزان مصرف کشور هست. راه نجات از این عنوان ورود به بازار کشورهای همسایه و صادرات هست. ما باید قسمتی از هزینه ها را از بازارهای خارجی تامین کنیم.

بدهی ۱۳هزار میلیاردی بیمه‌ها به وزارت بهداشت ، در جریان جزییات احوال آیت‌الله شاهرودی هستیم

مکاتبه وزارت بهداشت جهت تامین اعتبار واردات حلزون گوش

سخنگوی وزارت بهداشت راجع به اوضاع تامین اعتباز مورد نیاز جهت واردات حلزون گوش که مورد نیاز کودکان ناشنوا و کم شنوا است نیز توضیح داد وگفت: ما جهت تامین منابع مورد نیاز جهت واردات این پروتزها، مکاتبات مورد نیاز را انجام داده ایم و امیدواریم که تامین شود.

وی راجع به جزییات جلسه اخیر وزارت بهداشت با صنایع دارویی نیز گفت: در حال حاضر تمام پرداختی شرکت های بیمه گر با تعرفه دولتی هیات وزیران انجام می شود. از طرفی هم عوض کردن قیمت ارز روی کالاهای زیادی تاثیرگذار هست، ولی روی دارو نمی تواند تاثیرگذار باشد. امروز قیمت برابری دلار و یورو ۱.۲ درصد عوض کردن کرده هست. با توجه به اینکه خرید ما با یورو انجام می شود، این اتفاق در اقتصاد دارویی ما هزینه مازاد ایجاد می کند.

حریرچی ادامه داد: دارو، هتلینگ و خدمات بهداشتی و درمانی، تعرفه های ثابت دارند ضمن این که این توقع وجود دارد که نباید در این حوزه به مردم فشار وارد شود. در حال حاضر بیشترین مسئله صنایع دارویی ما مطالبات به تاخیر افتاد ه آنها هست. وزارت بهداشت تلاش می کند قیمت دارو را در پایین ترین سطح ممکن حفظ کند، ولی باید به محدودیت های صنعت دارو نیز توجه کرد. علاوه بر آن صنایع دارویی باید مانند صنایع دیگر به زیاد کردن بهره وری و صادرات توجه داشته باشند.

عقب افتادگی ۹ ماهه کارانه پرستاران و پیراپزشکان

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه با بیان اینکه تلاش می کنیم مطالبات گروه پرستاری و پیراپزشکی را در سریع ترین وقت ممکن پرداخت کنیم، گفت: در حال حاضر زیاد دانشگاه های علوم پزشکی پرداخت های عقب افتاده خود را چندین ماه جلو انداخته اند، ولی پرداخت مطالبات کادر درمان تابع این است که چقدر بتوانیم از شرکت های بیمه گر مطالبات خود را دریافت کنیم. به طور میانگین پرداخت کارانه های پرستاران و پیراپزشکان حدود ۹ ماه عقب افتاده هست. در بعضی از بیمارستان های کوچک ضریب نیروی انسانی دو است ولی اشغال تخت پایین هست. به همین علت مجبوریم در این مراکز هزینه بیشتری پرداخت کنیم.

در جریان جزییات احوال آیت الله شاهرودی هستیم

وی همچنین در پاسخ به سوالی راجع به اوضاع جسمی آیت الله شاهرودی که در حال حاضر جهت درمان در خارج از کشور به سر می رود، توضیح داد و گفت:طبق اصول قانونی، اعلام اوضاع درمانی بیماران عادی، سیاسی، ورزشکار، هنرمند و غیره باید از طرف خانواده صورت گیرد و یا به ما اجازه داده شود تا مطرح کنیم. ما در جریان جزییات احوال ایشان هستیم، ولی اعلام آن باید با صلاحدید خود و خانواده ارزش انجام شود.

حریرچی اضافه کرد: در دهه شصت جهت انجام یک عمل جراحی راحت مانند پیوند عروق قلب که امروز در تمام مراکز استان ها انجام می شود، بیمار به خارج اعزام می شد، ولی امروز اعزام به منظور درمان به خارج از کشور بنا به ضرورت انجام می شود و ما تلاش کرده ایم که کشور در مرحله پذیرش توریسم قرار گیرد.

زمان آزمون استخدامی پزشکان متخصص

حریرچی وقت آزمون استخدامی پزشکان متخصص را ۲۲ دی ماه اعلام کرد و گفت: نتیجه های آزمون استخدامی پرستاران از اوایل بهمن اعلام می شود.

واژه های کلیدی: پزشکی | بهداشت | بهداشتی | بیمارستان | وزارت بهداشت | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz