کشف مشاهده سرگرمی خورشید تصویری سیاره

کشف: مشاهده سرگرمی خورشید تصویری سیاره زاویه تصویر آفتاب

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی همه مراجع و علمایی که اجتهاد و صلاحیت علمی سید حسن خمینی را جهت ورود به خبرگان رهبری تأیید کرده بودند

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره عدم تایید صلاحیت سیدحسن خمینی می گوید: نه بابا، {مراجع تاییدیه اجتهاد} ندادند. خدا پدر بیامرز این حرفها چیه؟ کدام مرجع تائیدیه د

همه مراجع و علمایی که اجتهاد و صلاحیت علمی سید حسن خمینی را جهت ورود به خبرگان رهبری تأیید کرده بودند

همه مراجع و علمایی که اجتهاد و صلاحیت علمی سید حسن خمینی را جهت ورود به خبرگان رهبری تأیید کرده بودند

عبارات مهم : رد صلاحیت

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره عدم تایید صلاحیت سیدحسن خمینی می گوید: نه بابا، {مراجع تاییدیه اجتهاد} ندادند. خدا پدر بیامرز این حرفها چیه؟ کدام مرجع تائیدیه داده؟ این حرفهایی است که زده اند، اگر زده باشند، من نمی دانم. مرجعی تائیدیه نداده.

به گزارش جماران، بخشی از گفتگو با آیت الله مومن در مورد سید حسن خمینی که باعث شگفتی خبرنگار فارس نیز می شود، در ادامه می آید:

همه مراجع و علمایی که اجتهاد و صلاحیت علمی سید حسن خمینی را جهت ورود به خبرگان رهبری تأیید کرده بودند

*اینکه اعضای محترم شورای نگهبان تائیدیه ای که مراجع عظام جهت یکی از کاندیداهای خبرگان داده بودند را قبول نکردند.

نه بابا، نداده اند. خدا پدر بیامرز این حرفها چیه؟ کدام مرجع تائیدیه داده؟ این حرفهایی است که زده اند، اگر زده باشند، من نمی دانم. مرجعی تائیدیه نداده.

*اگر تائید شده است باشد باز هم باید امتحان دهد؟

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره عدم تایید صلاحیت سیدحسن خمینی می گوید: نه بابا، {مراجع تاییدیه اجتهاد} ندادند. خدا پدر بیامرز این حرفها چیه؟ کدام مرجع تائیدیه د

نه، نداده اند.

*پس الان جهت خبرگان آینده

فرقی نمی کند.

*اگر مراجع تائید کنند که کسی به درجه اجتهاد رسیده نیازی به امتحان خبرگان نیست.

همه مراجع و علمایی که اجتهاد و صلاحیت علمی سید حسن خمینی را جهت ورود به خبرگان رهبری تأیید کرده بودند

اگر دو نفر مرجع تائید کنند کسی را قبول می کنیم. آن دور اول که به این سخت گیری که خود خبرگان براساس اصل 108 قانون اساسی خود خبرگان انچه را که مربوط به خودشان است را می توانند تصمیم گیری و تصویب کنند در مجالس شان. اول که اصلا خبرگان تشکیل نشده بود، این نظر خبرگان نبود در کل. آمدند و اشخاصی که می درخواست کردند عضو شوند همین که دو نفر تائید می کردند، اکتفا می کردند.

این در دور اول بود و الان دور پنجم خبرگان رهبری هست. دور اول یک عده از طرف بعضی مراجع چیزهایی را آوردند که ما آدمهای باسوادی هستیم. مثل حضرت آیت الله فاضل و مثل مرحوم حاج میرزا جواد تبریزی که اینها تائید کرده بودند. بعد همینها گفتند که به این نوشته ها توجه نکنید. نزد ما می آیند و قسم می خورند یا کسی برایشان خیلی سینه چاک می کند و ما هم می گوییم که آدم درستی هستند. خودشان گفتند اعتنا نکنید نه اینکه ما خواستیم بی اعتنایی کنیم به نوشته که این هم مال دوراول بود.

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره عدم تایید صلاحیت سیدحسن خمینی می گوید: نه بابا، {مراجع تاییدیه اجتهاد} ندادند. خدا پدر بیامرز این حرفها چیه؟ کدام مرجع تائیدیه د

اما جهت دورهای دوم، سوم و چهار اصلا چنین چیزی نبوده. اینکه من می گویم نبوده جهت دوره اخر هست. جهت دور پنجم که انتخابات بود اینطور نبوده که یک نفر مرجعی یک نفر را تائید کند و ما بگوییم که نه. اگر شخصی را تائید نکردیم بخاطر اینکه خودمان نمی شناختیم در امتحان هم هم شرکت نکرده.

آیا مراجع سیدحسن خمینی را تایید نکرده بودند؟

درحالیکه آیت الله مومن عضو شورای نگهبان می گوید هیچ اجازه اجتهادی از سوی مراجع در مورد صلاحیت سیدحسن خمینی جهت حضور در مجلس خبرگان ارائه نشده بود، ولی بررسی ها حکایت از آن دارد که یادگار امام (ره) در وقت انتخابات خبرگان، از سوی چندین تن از بزرگان و مراجع مورد تایید رسمی قرار گرفته که به تعدادی از آنها در ادامه اشاره می شود:

همه مراجع و علمایی که اجتهاد و صلاحیت علمی سید حسن خمینی را جهت ورود به خبرگان رهبری تأیید کرده بودند

آیت الله العظمی موسوی اردبیلی: سید حسن آقا صلاحیت حضور در مجلس خبرگان را دارد

آیت الله موسوی اردبیلی عصر یکشنبه بیستم دیماه 1394 در دیدار با بعضی از فضلای حوزه ضمن بافایده دانستن حضور حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج سید حسن خمینی در انتخابات خبرگان فرمودند: سید حسن آقا صلاحیت حضور در مجلس خبرگان را دارد و به گمان من کارشکنی های صورت گرفته به جایی نخواهد رسید، آیا که مردم ما به امام عقیده دارند و ایشان علاوه بر انتساب به امام، فردی خوشنام و مورد علاقه مردم است.

آیت الله العظمی شبیری زنجانی: مراتب علمی آسید حسن خمینی از خیلی ها که بعنوان مجتهد پذیرفته شده است اند، کمتر نیست

آیت الله شبیری زنجانی از مراجع عظام تقلید در گفت و گو با شاگردان خود فرمودند: «آقای آسید حسن خمینی در مقایسه با بسیاری از کسانی که متصدی بعضی از امور حکومتی اند که شرط آن اجتهاد است و به عنوان مجتهد پذیرفته شده است اند، مراتب علمی ایشان کمتر نمی باشد.»

ایشان در گفتگویی که با بعضی از شاگردان خویش داشتند اطراف پرسشها حوزه، مرجعیت شیعه، اجتهاد و … مطالبی را ایراد فرمودند که قسمتی از آن که به تأیید دفتر ایشان رسیده هست، به شرح ذیل می باشد: « در مورد آقای آسید حسن خمینی، آنچه مسلم است ایشان با استعداد، فاضل، مشتغل به درس و بحث بوده و نسبت به سطوح عالی و خارج، انجام وظیفه داشته اند و دارای تألیفات مختلفی در زمینه های فقه، اصول و مباحث دیگر می باشند که بعضی از اهل فن و تشخیص از کیفیت آن تعریف کرده اند.»

ایشان در ادامه فرمودند: « از آنجا که مبانی شهادت به اجتهاد متفاوت است به طوری که بعضی از علما مانند آقای آسید جمال خوانساری می فرموده است: من فقط یک نفر را مجتهد می دانم. در حالی که در دوره ایشان علمای بسیار بزرگی وجود داشته اند و همچنین از مرحوم آقای خمینی نقل شده است است که تمام یا اکثر شاگردان من مجتهدند که قطعا آقای آسید حسن از کثیری از آنها افضل است و در مقایسه با بسیاری از کسانی که متصدی بعضی از امور حکومتی اند که شرط آن اجتهاد است و به عنوان مجتهد پذیرفته شده است اند، مراتب علمی ایشان کمتر نمی باشد.»

آیت الله العظمی جوادی آملی: سید حسن آقا را از هر جهت، واجد شرایط می دانم

آیت الله العظمی جوادی آملی در پاسخ به سؤال بعضی از شاگردانشان در مورد حضور یادگار امام در انتخابات خبرگان ضمن ابراز خوشنودی از این حضور، جهت او آرزوی موفقیت کردند.

در این جلسه آیت الله العظمی جوادی آملی اطراف شخصیت علمی آیت الله سیدحسن خمینی فرمودند: سید حسن آقا از نظر فقهی در زمره علمای بزرگ است که جلسات درس فقه و اصول را بسیار خوب و پربار برگزار می کند.

ایشان که سال ها عضو برجسته خبرگان بودند در ادامه سخنان خود نسبت به صلاحیت سیدحسن خمینی اظهار داشت: بنده ایشان را از هر جهت واجد شرایط می دانم.

آیت الله العظمی محفوظی: حاج سید حسن آقا علماً و عملا شایستگی دارد

آیت الله محفوظی مرجع تقلید گفت: بهتر از حاج حسن آقا کسی جهت کاندیداتوری خبرگان نیست و باید گفت «وقع فی محله». ایشان در خبرگان می تواند وجود موثری داشته باشد، صحبت کند، فکر کند و در کمیسیون ها شرکت کند.

ایشان با تأکید بر اینکه هیچ شبهه ای از لحاظ شایستگی و صلاحیت ایشان جهت خبرگان وجود ندارد، گفت: من ایشان را علما و عملا تایید می کنم و این سخن جهت این نیست که رشوه زبانی بدهم بلکه من صلاحیت ایشان را واقعا درک کرده ام؛ من اعضای خبرگان را هم از ابتدای انقلاب تاکنون دیده ام؛ فارغ از انتساب خانوادگی، لایق تر ایشان چه کسی می خواهد بیاید؟! در این مساله هیچ تردیدی وجود ندارد و ایشان می تواند در مجلس خبرگان بافایده واقع شود.

این مرجع تقلید همچنین به صورت مکتوب اجتهاد سید حسن خمینی را تایید کرد.

آیت الله سیدعلی محقق داماد: سیدحسن خمینی به رتبه اجتهاد و قدرت استنباط نائل آمده است

حضرت آیت الله سید علی محقق داماد از اساتید مبرّز حوزه علمیه قم ضمن تجلیل از شخصیت خانوادگی و علمی یادگار گرامی امام سید حسن خمینی، تأکید کرد: ایشان به رتبه اجتهاد و قدرت استنباط نائل آمده است.

متن تاییدیه ایشان بدهید شرح است:

بنام خداوند بخشنده بخشایشگر

حمد و سپاس براى خداست و عالی ترین صلوات و تحیات الهی بر عالی ترین انبیاء و آخر بخش رسولان و خاندان پاکش خصوصاً داماد و جانشین برحقش على بن ابى طالب علیه السلام و الصلاة و فرزندان پاک و برگزیده اش رواست و لعنت دائم پروردگار دشمنانشان را سزاست.

از زمره نعمت هایى که خداوند بر من به واسطه آنها منت نهاد حضور برادر عزیزم حجة الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی دامت افاضاته در دروس فقه و اصولم بود.

ایشان که نواده رهبر انقلاب اسلامى کشور عزیزمان ایران مرحوم آیت الله العظمى خمینى است داراى قوه علمى اوج و سلیقه ى مستقیم و نظر دقیق هست. ایشان یک دوره ی کامل در درس اصول شرکت نموده و شانزده سال نیز به طور مستمر در درس فقه حاضر می شد، در حالیکه خود در همان زمان، مکاسب و کفایه یعنى دروس سطح عالى حوزه علمیه را تدریس مى کرد.

لذا با عنایت به هوش خانوادگى سرشار و تلاش علمى بسیار ونیز حضور مداوم در مجالس علمى و تلاش وافر در فهم عمق پرسشها ، به بالاترین مراتب علمى رسیده است و دیگر نیازى به شرکت در درس ندارد و خود به تدریس فقه و اصول بر شاگردانش مبادرت نموده و الحمد لله به بالاترین درجات و مراتب علمى دست یافته است به حدى که به رتبه ى اجتهاد و قدرت استنباط نائل آمده هست. از خداى متعال دوام توفیقاتشان را خواستارم و امید دارم که ذخیره انقلاب اسلامى و یادگار صالحى براى جدّ خویش باشد. امیدوارم که مرا از دعاى خیر فراموش نکند. سلام و رحمت و برکات خداوند بر او باد.

آیت الله سید جعفر کریمی، رییس شورای استفتائات مقام معظم رهبری: سید حسن خمینی همه شرایط علمی، سیاسی و اعتقادی جهت خبرگان را دارد

حضرت آیت الله سید جعفر کریمی گفت: سید حسن خمینی از حیث علمی، سیاسی و اعتقادی جهت مجلس خبرگان صلاحیت دارد.

رییس شورای استفتائات مقام معظم رهبری افزود: وجود ایشان در انتخابات مجلس خبرگان رهبری وجود مفیدی خواهد بود.

آیت الله سید جعفری کریمی با اشاره به جایگاه علمی یادگار امام گفت: من نوشته ی ایشان( کتاب الافادات و الاستفادات) را دیده ام قوت علمی ایشان جهت من معلوم است و همان ذوق و اندیشه ی امام در ایشان نیز وجود دارد.

این استاد برجسته حوزه ی علمیه در آخر با اشاره به عضویت آیت الله سید حسن خمینی در انتخابات مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: ایشان از حیث علمی، سیاسی و اعتقادی بحمدلله همه شرایط را داراست.

واژه های کلیدی: رد صلاحیت | مجلس خبرگان | سیدحسن خمینی | مقام معظم رهبری | انتخابات خبرگان | انتخابات مجلس خبرگان | اخبار سیاسی و اجتماعی

همه مراجع و علمایی که اجتهاد و صلاحیت علمی سید حسن خمینی را جهت ورود به خبرگان رهبری تأیید کرده بودند

همه مراجع و علمایی که اجتهاد و صلاحیت علمی سید حسن خمینی را جهت ورود به خبرگان رهبری تأیید کرده بودند

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz