کشف مشاهده سرگرمی خورشید تصویری سیاره

کشف: مشاهده سرگرمی خورشید تصویری سیاره زاویه تصویر آفتاب

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات سند) ، تخفیف ۵۰ میلیاردی شرکت لیگ به «ایران‌نوین»+ قتی از فاجعه جلوگیری شد (

مسئولان باید به این پرسش پاسخ بدهند که ارتباط ۴۶ میلیارد خسارت آخر سال دوم با اجرایی نشدن تصمیم جهت ارائه ۵۰ میلیارد تومان تخفیف به شرکت کشور عزیزمان ایران نوین

سند) ، تخفیف ۵۰ میلیاردی شرکت لیگ به «ایران‌نوین»+ قتی از فاجعه جلوگیری شد (

تخفیف ۵۰ میلیاردی شرکت لیگ به «ایران نوین»/ قتی از فاجعه جلوگیری شد (+سند)

عبارات مهم : ایران

مسئولان باید به این پرسش پاسخ بدهند که ارتباط ۴۶ میلیارد خسارت آخر سال دوم با اجرایی نشدن تصمیم جهت ارائه ۵۰ میلیارد تومان تخفیف به شرکت کشور عزیزمان ایران نوین چه بود؟

به گزارش میزان، پرونده خسارت ۶۹ میلیارد تومانی مسئولان فوتبال کشور عزیزمان ایران به شرکت کشور عزیزمان ایران نوین اسپانسر سابق تبلیغات محیطی، در ماه های گذشته جنجال های زیادی با توجه به افشاگری های رسانه ها و علی کریمی به دنبال داشته است.

سند) ، تخفیف ۵۰ میلیاردی شرکت لیگ به «ایران‌نوین»+ قتی از فاجعه جلوگیری شد (

نکته قابل تامل اینجاست که تا کنون هم از سوی مدیران فدراسیون و شرکت لیگ براق سازی و توضیحات قانع کننده ای راجع به پشت پرده این قرارداد و خسارت ۶۹ میلیاردی و هم چنین عدم تسویه حساب کامل با شرکت مذکور انجام نشده است.

در چنین شرایطی سندی در اختیار خبرگزاری میزان قرار داده شد که زوایای دلواپس کننده دیگری از پشت پرده این قرارداد جنجالی را به همه نشان می دهد. سندی که مشخص می کند مدیران شرکت لیگ در پاییز ۹۴ رسما تصمیم گرفته بودند ۵۰ میلیارد تومان به شرکت کشور عزیزمان ایران نوین جهت قرارداد ۱۰۰ میلیارد تومانی سال دوم تخفیف بدهند؛ منتهی این تصمیم که مصوب هم شده است بود اجرایی نشد و چند ماه بعد به یکباره اعلام شد ۴۶ میلیارد تومان از مبلغ قرارداد سال دوم به عنوان خسارت عدم اجرای درست مفاد قرارداد به کشور عزیزمان ایران نوین خسارت داده شده است است!

مسئولان باید به این پرسش پاسخ بدهند که ارتباط ۴۶ میلیارد خسارت آخر سال دوم با اجرایی نشدن تصمیم جهت ارائه ۵۰ میلیارد تومان تخفیف به شرکت کشور عزیزمان ایران نوین

ایراد بزرگ به عملکرد بعضی مدیران فوتبال کشور عزیزمان ایران این است که هیچ وقت راجع به پرسشها اقتصادی براق نیستند و همین مسئله پرسشها بزرگی را جهت آنها و فوتبال به وجود می آورد. راجع به قرارداد کشور عزیزمان ایران نوین از همان ابتدا هیچ اطلاع رسانی درستی اطراف اجرای قرارداد در طول دو فصل از مسابقه های لیگ انجام نشد و همواره راجع به این قرارداد ۱۶۰ میلیارد تومانی جنجال و ابهام وجود داشته است.

همانطور که در ماه های اخیر همه متوجه شدند، مدیران فوتبال کشور عزیزمان ایران جهت قرارداد ۶۰ میلیارد تومانی سال اول به خاطر پخش نشدن سه هفته از مسابقه های لیگ و عدم وجود تابلو های ردیف سوم تبلیغاتی در کنار زمین مجبور شدند ۲۳ میلیارد تومان به کشور عزیزمان ایران نوین خسارت بدهند. در شرایطی که قانون و منطق مدیریتی حکم می کرد مسئولان فوتبال ایراد های سال اول را جهت سال دوم بر طرف کنند،، ولی جهت قرارداد ۱۰۰ میلیارد تومانی سال دوم به همان دلایلی که سال اول خسارت به کشور عزیزمان ایران نوین داده شد، این بار ۴۶ میلیارد تومان از مبلغ قرارداد کسر شد.

محمدرضا ساکت دبیرکل فدراسیون فوتبال که در وقت عقد قرارداد با کشور عزیزمان ایران نوین مشاور عالی مهدی تاج و مدیر بازرگانی شرکت لیگ بود در جریان مناظره جنجالی خود با علی کریمی در برنامه نود هم تاکید کرده بود موارد اشاره شده است به همراه پخش نشدن بعضی از بازی های لیگ در روز های پنج شنبه و جمعه و دلایل دیگر که دست کلوب ها و شرکت لیگ نبود باعث شد اسپانسر ادعای خسارت داشته باشد و چنین مبلغی از قرارداد کسر شود.

سند) ، تخفیف ۵۰ میلیاردی شرکت لیگ به «ایران‌نوین»+ قتی از فاجعه جلوگیری شد (

ساکت در این مناظره هیچ براق سازی و اطلاع رسانی راجع به اینکه آنها در مهرماه ۱۳۹۴ تخفیف ۵۰ میلیاردی به این شرکت داده بودند نداشت.

ساکت در تاریخ ۲۲ مهر ۹۴ به عنوان مدیر بازرگانی شرکت لیگ در نامه ای رسمی به مهدی تاج ضمن ارائه گزارشی راجع به گردش کار قرارداد کشور عزیزمان ایران نوین و نتیجه های جلسات و مشورت و مکاتبات صورت گرفته رسما درخواست می کند مصوبه هیئت رئیسه شرکت لیگ جهت ارائه تخفیف ۵۰ میلیارد تومانی به کشور عزیزمان ایران نوین، در هیئت مدیر فدراسیون فوتبال مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.

مسئولان باید به این پرسش پاسخ بدهند که ارتباط ۴۶ میلیارد خسارت آخر سال دوم با اجرایی نشدن تصمیم جهت ارائه ۵۰ میلیارد تومان تخفیف به شرکت کشور عزیزمان ایران نوین

نکته قابل توجه اینجاست که در بند دوم این نامه راجع به قرارداد ۱۰۰ میلیارد تومانی سال دوم ذکر شده است است: «با توجه به مکاتبات مکرر موسسه کشور عزیزمان ایران نوین کیش و اعلام شرایط حاد اقتصادی کشور و پرسشها مالی صنایع و مارخانجات و تحلیل رفتن فضای تبلیغاتی کشور و هم چنین استنکاف جدی بانک ها و موسسات مالی در عرصه تبلیغات محیطی عملا این قرارداد را با چالش رو به رو ساخت».

محمدرضا ساکت در بند چهارم این نامه بسیار مهم به صراحت راجع به تحفیف ۵۰ میلیارد تومانی به کشور عزیزمان ایران نوین اشاره می کند و تاکید دارد که یکی از مقامات حراست وزارت ورزش هم با این عنوان موافقت کرده است.

سند) ، تخفیف ۵۰ میلیاردی شرکت لیگ به «ایران‌نوین»+ قتی از فاجعه جلوگیری شد (

نکته قابل توجه اینجاست که چنین تصمیمی در هیئت رئیسه شرکت لیگ رسما طبق این نامه مصوب شده است بود و مسئولان بدون داشتن موافقت مجمع عمومی اقدام به انجام چنین کاری کرده بودند. منتهی هنگامی که با درخواست ساکت، مهدی تاج مدیر وقت شرکت لیگ این نامه را جهت بررسی نهایی به هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال ارجاع می کند، در جلسه ای که در آکادمی ملی فوتبال با حضور اعضا برگزار می شود، درگیری لفظی شدیدی بین اعضای هیئت رئیسه به وجود می آید و تاکید می شود چنین تخفیفی باید با مصوبه رسمی مجمع عمومی به کشور عزیزمان ایران نوین داده شود و هیئت رئیسه شرکت لیگ چنین اختیاری از خود ندارد.

البته حراست وزارت ورزش هم در همان مقطع هنگامی که در جریان تبعات این فاجعه قرار داده شد از اجرایی شدن این نامه که در هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال هم بدون امضای چند عضو هیئت رئیسه تصویب شده است بود به درستی جلوگیری کرد.

مسئله تامل برانگیز، ولی اینجاست که بعد از به نتیجه نرسیدن پرونده ارائه تخفیف ۵۰ میلیارد تومانی به شرکت کشور عزیزمان ایران نوین، در آخر سال از سوی مسئولان به دنبال افشاگری و فشار رسانه ها اعلام شد که ۴۶ میلیارد تومان از پول قرارداد به عنوان خسارت عدم اجرای مفاد قرارداد به وسیله کشور عزیزمان ایران نوین کسر شد.

حالا سوالی که مهدی تاج و محمدرضا ساکت و سایر مدیران فوتبال کشور عزیزمان ایران باید به آن پاسخ بدهند این است که اگر در مهر ماه ۱۳۹۴ اتخفیف ۵۰ میلیارد تومانی به کشور عزیزمان ایران نوین اجرایی می شد، باز هم در آخر سال ۴۶ میلیارد تومان از قرارداد ۱۰۰ میلیاردی به عنوان خسارت کسر می شد؟ حقیقت امر اینجاست که مدیران فوتبال کشور عزیزمان ایران ادعا دارند به خاطر عدم اجرای مفاد قرارداد که در اختیار کلوب ها و شرکت لیگ نبود چنین خسارتی به کشور عزیزمان ایران نوین داده شد و این بدان معناست که تحت هر شرایطی با توجه به مفاد اجرایی نشده کشور عزیزمان ایران نوین چنین مبلغی را از قرارداد کسر می کرد.

مسئله بعدی این است که آیا مدیران فوتبال کشور عزیزمان ایران هیچ وقت راجع به این مصوبه و تصمیم جهت ۵۰ میلیارد تومان تخفیف به کشور عزیزمان ایران نوین جهت مردم و کلوب ها و رسانه ها براق سازی نکردند؟ اگر این تخفیف به کشور عزیزمان ایران نوین داده می شد، با توجه به عدم اجرای مفاد قرارداد و خسارت ۴۶ میلیاردی عملا ۹۶ میلیارد تومان از قرارداد سال دوم از دست می رفت!

به خوبی مشخص است که هنوز ابهامات زیادی راجع به پرونده کشور عزیزمان ایران نوین که پیگیری به آن در داوری هم غیر قانونی بود وجود دارد. مسئولان باید به این پرسش پاسخ بدهند که ارتباط ۴۶ میلیارد خسارت آخر سال دوم با اجرایی نشدن تصمیم جهت ارائه ۵۰ میلیارد تومان تخفیف به شرکت کشور عزیزمان ایران نوین چه بود؟

به گزارش میزان، در زیر می توانید اسناد این مسئله که در اختیار خبرگزاری میزان قرار گرفته با مشاهده کنید:

واژه های کلیدی: ایران | خسارت | فوتبال | قرارداد | هیئت رئیسه | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

سند) ، تخفیف ۵۰ میلیاردی شرکت لیگ به «ایران‌نوین»+ قتی از فاجعه جلوگیری شد (

سند) ، تخفیف ۵۰ میلیاردی شرکت لیگ به «ایران‌نوین»+ قتی از فاجعه جلوگیری شد (

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz