کشف مشاهده سرگرمی خورشید تصویری سیاره

کشف: مشاهده سرگرمی خورشید تصویری سیاره زاویه تصویر آفتاب

گت بلاگز اخبار پزشکی تبعات ازدواج های فامیلی ، هزینه ۲ تا ۳ میلیاردی بیماران SMA

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با یادآوری هزینه های میلیاردی درمان بیماران مبتلا به SMA، گفت: انجام آزمایش ژنتیک جهت زوج‌هایی که نسبت فامیلی نزدیک دارند، باید

تبعات ازدواج های فامیلی ، هزینه ۲ تا ۳ میلیاردی بیماران SMA

هزینه ۲ تا ۳ میلیاردی بیماران SMA/تبعات ازدواج های فامیلی

عبارات مهم : درمانی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با یادآوری هزینه های میلیاردی درمان بیماران مبتلا به SMA، گفت: انجام آزمایش ژنتیک جهت زوج هایی که نسبت فامیلی نزدیک دارند، باید اضطراری شود.

به گزارش مهر، یعقوب شیویاری، افزود: SMA یا آتروفی عضلانی ستون فقرات یکی از نادرترین بیماری هایی است که شیوع نسبتا بالایی هم دارد، کما اینکه از هر ۶۰۰۰ وضع حمل یکی از نوزادان با این بیماری متولد می شود، ضمن اینکه از هر ۴۰ نفر یک نفر ناقل این ژن معیوب است.

وی ادامه داد: این بیماری زیاد بر روی عضلات طرفی ستون فقرات تاثیر می گذارد و به تناسب درگیری نوع عضلات می تواند علائمی داشته باشد، کما اینکه اگر اندام های حرکتی درگیر شوند کودک مبتلا به این بیماری قادر به راه رفتن همچون سایر کودکان نیست یا درگیری عضلات در ناحیه دیافراگم پرسشها تنفسی و اختلال در سرفه کردن ایجاد می کند، ضمن اینکه ممکن است این بیماران نتوانند گردن خود را به آسانی حرکت دهند یا در بلع یا گفتار نیز با مسئله مواجه شوند.

تبعات ازدواج های فامیلی ، هزینه ۲ تا ۳ میلیاردی بیماران SMA

شیویاری افزود: علائم بیماری SMA به تناسب سن در دوره های متفاوت زندگی بیمار می تواند متفاوت باشد، ولی این علائم در دوران کودکی شدیدتر هست، ضمن اینکه این امکان وجود دارد که کودکان مبتلا به این بیماری از نظر فعالیت های ذهنی در حد طبیعی بوده و حتی بعضی از آنها به طور شگفت انگیزی باهوش و اجتماعی هستند.

وی در بیان علل بروز بیماری SMA تصریح کرد: این بیماری زمینه ژنتیکی دارد و در فرزندان حاصل از ازدواج های فامیلی مرسوم تر هست، همچنین به۴ یا ۵ گروه تقسیم شده است و بر اساس مراحل رشدی-حرکتی گروه بندی می شود که نوع اول آن که شدیدتر هم بوده و در کودکان قبل از ۶ ماهگی و دوران طفولیت زیاد ایجاد می شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با یادآوری هزینه های میلیاردی درمان بیماران مبتلا به SMA، گفت: انجام آزمایش ژنتیک جهت زوج‌هایی که نسبت فامیلی نزدیک دارند، باید

شیویاری در مورد راه های تشخیص بیماری SMA اظهارکرد: تشخیص این بیماری از طریق انجام آزمایشات ژنتیکی، بررسی خون یا بررسی های فیزیکی و دریافت شرح حال صورت می گیرد و توصیه مهم این است که در سنین کودکی، والدین می توانند در صورت مشاهده ضعف عضلانی، اختلال در بلع و شیر خوردن، اختلال در راه رفتن و عدم توانایی جهت نگه داشتن گردن به دکتر مراجعه کنند.

وی یادآورشد: با توجه به اینکه داروهای درمان بیماری SMA بسیار گران قیمت بوده و تولید این داروها نیز در انحصار کشورهایی همچون ترکیه و آمریکا قرار دارد، لذا جهت هر بیمار در هر دوره درمان ۲ تا ۳ میلیارد تومان هزینه می شود که از عهده بسیاری از خانواده آنها خارج است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، در ارائه راهکار جهت تامین نیاز درمانی بیماران مبتلا به SMA تاکید کرد: وزارت بهداشت اعلام کرده است که جهت درمان این بیماران باید راهکارهای اساسی درنظر گرفته شود، آیا که کار درمانی متناوب این بیماران نیز هزینه های سرسام آوری را به دنبال دارد. همچنین غربالگری جهت تشخیص این بیماران و انجام آزمایشات قبل از بارداری به منظور پیشگیری از تولد مبتلا به آن باید مدنظر قرار بگیرد، به خاص این مهم باید جهت زوج هایی که نسبت فامیلی نزدیک دارند، اضطراری شود.

تبعات ازدواج های فامیلی ، هزینه ۲ تا ۳ میلیاردی بیماران SMA

واژه های کلیدی: درمانی | بیماری | کودکان | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz